Product Code: WH50-0R1JI
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-4
Total:
15.20
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
RESISTOR, 50W 5% 0R1
Product code
WH50-0R1JI
Supplier product description
RESISTOR, 50W 5% 0R1; Resistance:0.1ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:┬▒ 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coeffi