Product Code: ALS70A134QS100
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Capacitor: electrolytic; 130mF; 100VDC; Ø90x194mm; Pitch: 31.8mm KEMET
U-109928
Brand
Product code
ALS70A134QS100
Supplier product description
Capacitor: electrolytic; 130mF; 100VDC; Ø90x194mm; Pitch: 31.8mm
Useful information
Supplier parameters
Product code
ALS70A134QS100
Supplier's product code
ALS70A134QS100
Product ID
U-109928
Alias
A390UV134M100A
Body dimensions
Ø90x194mm
Capacitance
130mF
Capacitors features
high current overload capacity
Diameter
90mm
ESR value
6mΩ
Height
194mm
Leads
screw
Manufacturer
KEMET
Manufacturer series
ALS70
Number of terminals
2
Operating temperature
-40...85°C
Operating voltage
100V DC
Service life
20000h
Terminal pitch
31.8mm
Type of capacitor
electrolytic
Tolerance
±20%