Product Code: 25LC080A-I/SN
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-24
Total:
1.00
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
SERIAL EEPROM, 8KBIT, 10MHZ, SOIC-8
Product code
25LC080A-I/SN
Supplier product description
SERIAL EEPROM, 8KBIT, 10MHZ, SOIC-8; Memory Size:8Kbit; EEPROM Memory Configuration:1K x 8bit; Memory Interface Type:Serial SPI; Clock Frequency:10MHz; Memory Case Style:SOIC; No. of Pins:8Pins; Supply Voltage Min:2.5V;