Product Code: MXC1000HF-1.50-GY
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (m)
1-49
Total:
0.90
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Wire; MXC CROSSLINKED 1000; stranded; Cu; 1.5mm2; LSZH; grey MANEX
U-271522
Brand
Product code
MXC1000HF-1.50-GY
Supplier product description
Wire; MXC CROSSLINKED 1000; stranded; Cu; 1.5mm2; LSZH; grey
Useful information
Supplier parameters
MANEX
Supplier's product code
MXC1000HF-1.50-GY
Product ID
U-271522
Cable application
outdoor
Cable external diameter
2.8mm
Cable structure
1x1.5mm<sup>2</sup>
Conform to the norm
PN-K 02511:2000
Core section
1.5mm<sup>2</sup>
Core structure
stranded
CPR standard
no classification
Flexibility class
5
Information
The UL Label and Mark on full factory packaging only
Insulation colour
grey
Kind of core
Cu
Kind of material
halogen free
Kind of wire
MXC CROSSLINKED 1000
Manufacturer
MANEX
Number of cores
1
Operating temperature
max. 90°C
Rated voltage
1kV