Product Code: ABM3B-16.000MHZ-B2
Brand
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
*Total delivery cost will be calculated in the checkout.
Warehouse in Europe
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Resonator: ceramic; 16MHz; -10÷60°C; SMD; 5x3.2x1.1mm; 18pF ABRACON
U-1921456
Brand
Product code
ABM3B-16.000MHZ-B2
Supplier product description
Resonator: ceramic; 16MHz; -10÷60°C; SMD; 5x3.2x1.1mm; 18pF
Useful information
Supplier parameters
Product code
ABM3B-16.000MHZ-B2
Body dimensions
5x3.2x1.1mm
Capacitance
18pF
Frequency
16MHz
Frequency stability
±50ppm
Manufacturer
ABRACON
Mounting
SMD
Operating temperature
-10...60°C
Resonator tolerance
±50ppm
Time stability
±5ppm/year