Product Code: B380S15A-DIO
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-9
Total:
0.55
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Bridge rectifier: single-phase; 800V; If: 1.5A; Ifsm: 45A; SO-DIL DIOTEC SEMICONDUCTOR
Product code
B380S15A-DIO
Supplier product description
Bridge rectifier: single-phase; 800V; If: 1.5A; Ifsm: 45A; SO-DIL
Useful information
Supplier parameters
Product code
B380S15A-DIO
Supplier's product code
B380S15A-DIO
Product ID
U-123778
Case
SO-DIL
Electrical mounting
SMT
Kind of package
tape
Load current
1.5A
Manufacturer
DIOTEC SEMICONDUCTOR
Max. forward impulse current
45A
Max. off-state voltage
0.8kV