Step-Up/Step-Down Voltage Regulator S13V25F6 - 6V 2,5A - Pololu 4981
Product Code: PLL-23467
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1+
Total:
22.90
Warehouse in Europe
90% positive feedback
94%+ positive feedback
30 day money back guarantee
30 day money back guarantee
Product description
Specifications
SKU
U-3819905
Brand
Product code
PLL-23467
Supplier product description
The Pololu S13V25F6 converter is a device that transforms the input voltage in the range from 2.8 V to 22 V into a stable 6 V. It is compact, efficient and provides a wide range of security features.